Jdi na obsah Jdi na menu
 


☼ Personální devastace

          Požadavek na zabránění "personální devastace" Nemocnice Kyjov, je prvním bodem petice, kterou  dne 11. listopadu 2011 vydal petiční výbor ve složení MUDr. Martina Hýžová, MUDr. Jaroslav Kliment a Bc. Monika Hálková. Podepsaní lékaři a zdravotní sestra jsou současně také zakládajícími členy občanského sdružení Občané za Nemocnici Kyjov (dále jen OS ONK) a dva z nich současně i zakládajícími členy a současně funkcionáři Odborové organizace Nemocnice Kyjov, oba lékaři před časem obdrželi z rukou bývalého ředitele Ing. Pejchla výpověď ze zaměstnaneckého poměru v Nemocnici Kyjov.

           Začátkem února 2012 nastoupil po Ing. Pejchlovi do funkce nový ředitel, vzápětí po svém nástupu jmenoval staronovou náměstkyni ošetřovatelské péče, avšak Nemocnice Kyjov po oné "personální devastaci" způsobené předešlým vedením na svém webu zde http://www.nemkyj.cz/zamestnani stále hledá pouze 3 lékaře, a to pneumologa, neurologa a neatestovaného urologa.

           BUĎ byla v petici členů OS ONK uvedena lež a k žádné "personální devastaci" v Nemocnici Kyjov nedošlo, protože ani po dvou a půl měsíčním působení nového vedení nemocnice nedošlo prakticky k žádnému náboru nových lékařů, stejné době totiž hledá Nemocnice Břeclav 6 lékařů. 

           NEBO byla v petici uvedena pravda, v nemocnici skutečně za Ing. Pejchla došlo k "personální devastaci", pak ale je uvedena lež v článku současného ředitele Nemocnice Kyjov zde http://www.zdn.cz/denni-zpravy/komentare/kyjovska-nemocnice-z-pohledu-namestkyne-odpoved-reditele-464092, protože v něm nový ředitel prohlašuje, že "Zvyšujeme kvalitu péče o pacienty, rozšiřujeme spektrum výkonů", což v "personálně zdevastované" Nemocnici Kyjov určitě nelze, zvláště pokud není ani prováděn žádný nábor nových lékařů, který by situaci postupně zlepšoval.

          V čem spočívá občanským sdružením Občané za Nemocnici Kyjov mnohokrát zmiňovaná "personální destace" kyjovské nemocnice? 

Dne 18. 3. 2012

  -----------------------------------------------------------------------------------------------

                                                               PETICE

dle čl. 18 Listiny základních práv a svobod a zákona č. 85/1990 Sb. o právu petičním

 

My, níže podepsaní občané spádové oblasti Nemocnice Kyjov a okolních regionů, prostřednictvím této petice žádáme hejtmana Jihomoravského kraje JUDr. Michala Haška, aby pomohl ochránit veřejný zájem, kterým je poskytování zdravotní péče v Nemocnici Kyjov ve stávající kvalitě a rozsahu, aby nepovolil další personální devastaci nemocnice a aby zabránil krokům směřujícím k omezování kvality i kvantity péče, které podnikají představitelé současného vedení Nemocnice Kyjov – ing. Josef Pejchl a Mgr. Eva Havlíková.

 

My, níže podepsaní občané spádové oblasti Nemocnice Kyjov a okolních regionů, prostřednictvím této petice žádáme hejtmana Jihomoravského kraje JUDr. Michala Haška:

1./        Aby ZABRÁNIL POKRAČUJÍCÍ PERSONÁLNÍ DEVASTACI NAŠÍ NEMOCNICE -  za působení nového vedení došlo k ukončení pracovního poměru u řady zkušených odborných pracovníků nemocnice, kteří své funkce dlouhodobě vykonávali bez jakýchkoliv výhrad ze strany nadřízených, přičemž přijetí nových pracovníků tyto personální ztráty zpravidla nekompenzuje. V důsledku personální politiky vedení nemocnice došlo, a zdá se, že bude dál docházet k ohrožení existence některých oborů. Za necelý rok byla nemocnice oslabena o ztráty v celé škále odborností, v neurologii, interní medicíně a její specializaci - kardiologii, v urologii, rehabilitaci, chirurgii, hematologii, stomatochirurgii, ARO, ortopedii, přišla o pneumologa, infekcionistu, oftalmologa a část úvazku dermatologa. Výpovědní lhůta dále běží psychiatrovi, odejít mají psychologové a k výpovědi se chystají další lékaři.

2./        Aby se zasadil o ODVOLÁNÍ ING. JOSEFA PEJCHLA Z POZICE ŘEDITELE NEMOCNICE KYJOV A JEHO NÁMĚSTKYNĚ MGR. EVY HAVLÍKOVÉ a o vyhlášení výběrového řízení na nového ředitele, kterému nebude cizí důvěra k lidem, snaha je vyslechnout, přesvědčit, motivovat, schopnost dohodnout kompromis a důležité věci realizovat až tehdy, podaří-li se dosáhnout konsensu. Poskytování kvalitní lékařské péče a další rozvoj nemocnice si žádá manažera s vizí a jasnou koncepcí, schopného vést toto zařízení bez organizačních zmatků, bez výpadků ve službách specialistů a bez riskantních improvizací. Manažera, který realizuje projekty předem pečlivě připravené, pro které si dokázal získat podporu. Člověka, jenž získává respekt výsledky své práce, a ne velikášskou kampaní v médiích.

3./        Aby ZABRÁNIL POŠKOZOVÁNÍ DOBRÉHO JMÉNA Nemocnice Kyjov tiskovým mluvčím nemocnice  Mgr. Zdechovským v hromadných sdělovacích prostředcích a šíření hanlivých výroků o zaměstnancích nemocnice, kteří ve zdejším regionu pomohli tisícům nemocných a mají zásluhu na záchraně mnohých životů. Protestujeme proti tomu, aby tiskový mluvčí byl za vedení negativní kampaně proti personálu placen z veřejných prostředků a aby ředitel nemocnice sám svými výroky v regionálních i celostátních médiích poškozoval dobré jméno zaměstnanců nemocnice.

4./        Aby ZABRÁNIL VEDENÍ NEMOCNICE ve ZNEUŽÍVÁNÍ POLICIE KE KRIMINALIZACI NÁZOROVÝCH ODPŮRCŮ Z ŘAD ZAMĚSTNANCŮ a ZNEUŽÍVÁNÍ VEŘEJNÝCH PROSTŘEDKŮ k najímání komerčních subjektů a externích pracovníků, jako např. advokátních služeb proti vlastním zaměstnancům, personálních agentur k výběrovým řízením na pozice obsazené specialisty, které vedení řadí mezi své oponenty, soukromé komunikační agentury tiskového mluvčího, apod.

 

Věříme v prosazení práv a oprávněných zájmů 180 000 občanů našeho regionu, věříme v obnovení důvěry a dobrého jména naší nemocnice, v nastavení transparentního prostředí a zachování rozsahu i kvality poskytované zdravotní péče v naší nemocnici.

                                                                                                          Děkujeme.

Petiční výbor:

MUDr. Martina Hýžová, Sv. Čecha 73, Uherský Ostroh, 687 24

MUDr. Jaroslav Kliment, tř. Dukelských hrdinů 105, Hodonín 695 01

Bc. Monika Hálková, Lipov 428, 696 72

 

Zastupovat petiční výbor je oprávněn kterýkoliv z jeho členů.

V Kyjově dne 11.11.2011.

 2.png

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Blood Pressure Readings Explained

(AHomaFreem, 9. 10. 2018 8:02)

Compression est comment robuste votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur essence pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque age votre moelle bat, il pompe le sang a tous egards vos arteres a la reste de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/fausse-ordonnance-cialis/

Občanské sdružení

(Jan, 26. 6. 2012 9:29)

Pozorně jsem pročetl stránky občanského sdružení ONK, bohužel musím konstatovat, že kariérismus, strach o své pracovní místo a nechuť změnit něco v zaběhaném systému práce byla hlavním hnacím motorem většiny členů občanského sdružení ONK.

Pechl

(Joža, 26. 3. 2012 17:32)

Pejchl s Havlíkovou, tedy duo Joža a Eva to byla kombinace trotlů !!!
Spěváci bez kapely, kterou nikdo neposlouchá !!!!

Re: Pechl

(Radek, 5. 4. 2012 6:10)

A k čemu je takové vaše zvolání dobré?

Re: Re: Pechl

(Anna, 19. 4. 2012 19:29)

Pejchl zpíval bez kapely.....
To je obrazně řečeno, inteligente ze Sorbory !!!

Re: Re: Re: Pechl

(Radek, 20. 4. 2012 5:27)

A mně ta slova byla povědomá - nejsou původně z Internacionály?

Personální devastace?

(Mojmír, 12. 4. 2012 6:43)

K personální devastaci Nemocnice Kyjov došlo tím, že byli vyhození či zbavení funkcí pro nejrůznější pochybení zaměstnanci, kteří později utvořili občanské sdružení.

Blbnutí lidí pokračuje, novinářská hloupost kvete

(Milan, 19. 3. 2012 6:18)

"KYJOV – V uplynulých měsících, kdy kyjovskou nemocnici vedl kontroverzní Josef Pejchl, byly téměř na denním pořádku informace o odchodech kvalifikovaných lékařů. "

Proto Nemocnice Kyjov hledá od odchodu Pejchla až do teď jenom 3 doktory. Asi jich tam bylo moc.

Re: Blbnutí lidí pokračuje, novinářská hloupost kvete

(kiki, 29. 3. 2012 19:23)

Otázka zní: Personální devastace v Břeclavi dosáhla nevídaných rozměrů. Je ještě horší než v Kyjově. Co se týče hospodaření, jak známo, je nemocnice Břeclav hodně hluboko v červených číslech.
Proč pan Ryšavý nepoprosil pana Pejchla a paní Havlíkovou, aby mu jeho rodnou nemocnici dali do pořádku? Aby ji vyvedli z krize? Takoví odborníci - a pan krajský si je nechá přetáhnout do Kyjova a pak do Pardubic?!!!

Re: Re: Blbnutí lidí pokračuje, novinářská hloupost kvete

(Radek, 29. 3. 2012 21:44)

Nevím, zda se dotazujete mě, pokud ano, já vám nedokážu odpovědět. Snad jen tolik: politikům (Ryšavý, Hašek) nezbylo nic jiného, než pod pohrůžkou výpovědí ze služeb (cca 50-ti lékařů) Pejchla odvolat. Nechytejte mě prosím za slovo, zda odešel sám nebo byl odvolán, to není podstatné.

Re: Re: Blbnutí lidí pokračuje, novinářská hloupost kvete

(Radek, 29. 3. 2012 21:47)

Snad bych ještě dodal, že nikdy nikde jsem Pejchla nechválil, jen jsem vyzýval OS ONK, aby konretizovalo svoji kritiku Pejchlovy (pravopis ná chyba = devastace nemocnice) činnosti.

Re: Re: Blbnutí lidí pokračuje, novinářská hloupost kvete

(Joseff A., 30. 3. 2012 17:19)

protože Ryšavec Ryšavý ví že Pejchl je pořádný MAGOR tak ho do BV nechce a ani nechtěl, rotože se Pechl prvně hlásil do BV nemocnice pak došek do Kyjova!!

Zastupitel

Re: Re: Blbnutí lidí pokračuje, novinářská hloupost kvete

(Igor, 31. 3. 2012 16:24)

Břeclav je na tom skutečně finanční hůř. Je to tím, že tam nemá nikdo odvahu udělt pořádek, jako v Kyjově Pejchl.

Re: Re: Re: Blbnutí lidí pokračuje, novinářská hloupost kvete

(dědek, 1. 4. 2012 9:38)

Pejchl a Ha se mohli plně realizovat a zůstali by pod ochranou kraje -Haška, Ryšavého a spol.

Kiki,

(Radek , 31. 3. 2012 9:40)

odkud prosím čerpáte informace o hospodaření Nemocnice Kyjov a Nemocnice Břeclav?

Jsme rádi že Pejchla nemáme v JM !!

(Josef Količ, 30. 3. 2012 17:21)

My občané JM jsme velmi potěšeni že už nemáme ve svém krásném kraji toho BL-BA Pejchla a chlapomuže Havlíkovou !!!

perioda

(jája , 26. 3. 2012 13:58)

máte parádní reklamu na návrh obalu tamponu, určitě se zapojím (perioda opravdu není tabu)

Re: perioda

(Radek, 27. 3. 2012 9:39)

A co mužské klimakterium?

Re: Re: perioda

(jája, 27. 3. 2012 10:19)

To máte vy

Re: Re: Re: perioda

(Radek, 28. 3. 2012 13:32)

Souhlasím.